shadow vyrobca boker

Böker

Nemecká firma, ktorá vyrába nože už od roku 1869. Firma Boker delí svoje produkty pod 4 sekcie a to Boker Solingen, Boker Arbolito, Boker Plus a Magnum. Boker Solingen sú tie najkvalitnejšie, ručne vyrábané nože v nemeckom Solingene. Boker Arbolito sú lovecké a outdoorové nože ručne vyrábané v Buenos Aires v Argentíne. Boker Plus sú EDC a taktické nože vyrábané v Amerike, Európe aj Ázii. Magnum sú cenovo najprístupnejšie nože vyrábané v Číne.
shadow vyrobca spyderco

Spyderco

Americkú firmy Spyderco asi moc predstavovať netreba, keďže sa jedná o notoricky známe nože, ktoré majú naozaj špecifický dizajn. Buď si ich na prvý pohľad zamilujete, alebo im na chuť nikdy neprídete. V každom prípade im to na kvalite neuberá. Cenové rozpätie je tam naozaj široké a to z dvoch dôvodov - použité materiály a miesto výroby. Najdrahšie nože sa doteraz robia v Japonsku, niektoré v USA a tie najlacnejšie samozrejme v Číne.
shadow vyrobca benchmade

Benchmade

Americká firma, ktorá vyrába špičkové naozaj pre každého. V portfóliu tejto Oregonskej firmy si každý nájde to svoje. Či už patríte k ozbrojeným zložkám a potrebujete 100% spoľahlivý taktický nôž, alebo ste záchranár a Váš nôž pomáha zachraňovať životy, alebo proste len chcete vlastniť kvalitný nôž, ktorý budete s radosťou používať každý deň. Mimochodom ich patentovaná poistka AXIS lock, je fakt pecka! AK ju raz vyskúšate, ťažko sa budete vracať k iným nožom, bez tejto poistky.
shadow vyrobca zero tolerance

Zero Tolerance

Zero Tolerance je dnes už takpovediac americká klasika. Aj keď je to pomerne mladá firma, na svete je len dnes asi málokto, kto túto značku nepozná. Nože Zero Tolerance sa vyznačujú predovšetkým špičkovými materiálmi, špecifickými dizajnmi a prvotriednym spracovaním. Ak si potrpíte na kvalitu s doslova nulovou toleranciou, máte radi robustné nože a chcete len to najlepšie, tieto nože made in USA Vás určite nesklamú.
shadow vyrobca kershaw

Kershaw

Kershaw je materská firma spoločnosti Zero Tolerance. V ich produkcii nájdete hlavne EDC nože, no nechýbajú tam ani mačety. Tieto 2 spoločnosti si navzájom nekonkurujú, keďže každá cieli na iných zákazníkov. Kershaw sa narozdiel od Zero Tolerance zameral na cenovo oveľa dostupnejšie nože, ktoré si môže dovoliť naozaj každý. Samozrejme sa nedajú očakávať prémiové materiály ako u Zera, no spracovanie je tam stále na veľmi vysokej úrovni. Kershaw svoje nože vyrába prevažne v Číne aj v USA.
shadow vyrobca stanley

Stanley

Americká firma Stanley už viac ako 100 rokov vyrába nezničiteľné termosky a ďalšie podobné produkty pre outdoorové použitie. Stanley prví prišli s nápadom použiť dvojitú stenu s vákuom ako izoláciu. Vďaka bezkonkurenčnej kvalite sa termosky Stanley dostali aj do vesmíru, kde ich používali kozmonauti NASA. Našťastie si túto kvalitu môžete dopriať aj kdekoľvek v prírode, či už si chcete vychutnať horúci čaj, ľadovú limonádu, alebo si dopriať teplé jedlo bez dodatočného ohrievania. A to, že tieto termosky sú naozaj trvácne, dokazuje aj ich 25 ročná záruka.
shadow vyrobca steiner

Steiner

Ešte ste o tejto špičkovej nemeckej optike nepočuli? Steiner je na trhu už od roku 1947, no donedávna sa zameriavali len na armádny segment. Optiku tejto značky nájdete viac ako v 60 armádach sveta a vo viacerých zásahových jednotkách. Posledných pár rokov svoje produkty ponúkajú aj pre civilný trh. To, kvôli čomu je táto optika vysoko cenená tisíckami vojakov, si teraz môžete dopriať aj vy. Či už sa jedná o námornícke, lovecké a turistické ďalekohľady alebo o prvotriedne športové a lovecké puškohľady, každý výrobok Steiner sa vyznačuje svojou odolnosťou, robustnosťou, prvotriednymi sklami s precíznym spracovaním.
shadow vyrobca cold steel

Cold Steel

Asi žiadna firma na svete, čo vyrába nože, nemá takú masívnu reklamnú kampaň ako Cold Steel. Táto americká firma už vyše 40 rokov ohuruje celý svet svojimi nožmi a rôznymi nástrojmi na sebaobranu. Ich dizajny sú naozaj jedinečné a funkčné, vďaka spolupráci s najznámejšími inštruktormi bojových umení a rôznych druhov sebaobrany. V tomto odvetví majú asi najširšiu ponuku, v ktorej si určite nájdete to pravé pre Vás. Firma Cold Steel sa okrem iného pýši poistkou Tri-Ad lock, ktorá by mala byť tou najpevnejšou a najodolnejšou poistkou zatváracích nožov na svete.
shadow vyrobca worksharp

Work Sharp

Americká spoločnosť Work Sharp sa už viac ako 40 rokov zaoberá brúsením rôznych predmetov. Spočiatku to bolo obmedzené na rôzne priemyselné nástroje, no v súčasnosti sa venujú aj výrobe brúsiek na domáce použitie. Brúsky Work Sharp fungujú podobne ako priemyselné brúsky a dá sa na nich dosiahnuť rovnakého výsledku. Ich obrovskou výhodou je neporovnateľne nižšia cena a kompaktné rozmery. Takže ak chcete mať profesionálne a rýchlo nabrúsené nože, Work Sharp je to pravé pre Vás.
shadow vyrobca lansky

Lansky

Táto americká firma s sa viac ako 40 rokov venuje brúsnym systémom. Zakladateľ firmy Arthur Lansky Levin bol ako študent medicíny nespokojný s ostrosťou chirurgických nástrojov a dal si za úlohu vyvinúť brúsny systém, pomocou ktorého by mohol dosiahnuť podobné výsledky ako pri brúsení britvy, no aby bol zároveň užívateľsky jednoduchý. Odvtedy uplynul dlhý čas a dnes firma Lansky ponúka celosvetovo známe pomôcky na brúsenie pre každého.
shadow vyrobca fallkniven

Fällkniven

Švédska značka s vyše 30 ročnou tradíciou. Ich najznámejšie modely F1, S1 a A1 pozná skoro každý. Tieto nože pozná skoro každý poľovník. No čo je na nich naozaj úžasné, sú natoľko všestranné, že sa nedá zaškatuľkovať ich len ako lovecké nože. Dôkazom toho je aj to, že ich má vo výzbroji aj samotná švédska armáda a dokonca aj niektoré zložky americkej armády. Keď uvážite, koľko kvalitných výrobcov je v amerike a ako si potrpia na americké produkty, je až neuveriteľné, že si tam napriek tomu našli svoje miesto. Ale to je proste Fallkniven.
shadow vyrobca morakniv

Morakniv

Za málo peňazí naozaj veľa muziky! Kto pozná túto švédsku značku, určite mi dá za pravdu. Podľa mňa ťažko nájdete nôž, ktorý by ponúkal lepší pomer ceny a kvality. Tieto nože kúpite už od pár eur, no pritom na ich výrobu používajú dobré uhlíkové, aj nerezové ocele. Plastové rukoväte síce pôsobia lacno (veď aj sú lacné) no zato Vám poskytujú istý a pohodlný úchop. Navyše väčšina modelov má rukoväte s väčšej časti gumené a tým pádom aj protišmykové. Ak teda zvládnete, že to nie je dizajnérsky kúsok, určite si tieto nože zamilujete.

Prejsť do našej širokej ponuky profesionálnych nožov a outdoor príslušenstva

INTERNETOVÝ OBCHOD